ארנב שמוט אוזניים ( הולנד לופ ) – מיהו? 

אז בואו נתחיל מההתחלה, בשנת 1960 מגדל הולנדי בשם אדריאן היה בעל חזון לייצר גזע שמוט ננסי, למטרה זו הוא שילב ארנב ננסי הולנדי עם לופ צרפתי במטרה לשלב בין הגודל הקטן של הננסי הולנדי והמראה השמוט אוזניים של הלופ הצרפתי וכך בעצם ליצור גזע חדש, ארנב הולנד לופ , ארנב בעל מראה שובה לב ואופי חברותי ונעים. הגזע הוכר רשמית באגודה ההולנדית בשנת 1984, ורק לאחר מספר שנים הובא לארצות הברית ובשנת 1979 הוכר באגודת הארנבונים האמריקאית. כיום הגזע נחשב כבין אחד הגזעים הכי פופולריים בעולם בייחד עם אחיהם הננסים הולנדים.

ארנב שמוט אוזניים הולנד לופ
ארנבון הולנד לופ בבגרותו
ארנב הולנד לופ

חברותיים מאוד

ארנב שמוט אוזניים משקל

משקל בבגרות נע 1-2 קג

תוחלת חיים ארנב ננסי

תוחלת חיים 8-10 שנים

ארנב שמוט אוזניים ( הולנד לופ ) – מה כל כך מיוחד בהם?

אז אתם בטח שואלים מה מייחד את ההולנד לופ משאר הגזעים "השמוטים" מסביב לעולם ובכלל ?
אז הרשו לי להתחיל , ראשית זהו הגודל הננסי אשר מייחד אותם מכל שאר הגזעיים שמוטי האוזניים , ההולנד לופ הם הגזע הכי קטן שיש מהזן השמוט, ומשקלם בבגרות נע בין 1-2 קילו, עם פנים עגולות ו"דובוניות", אוזניים שמטות, פרווה רכה ונעימה למגע וגוף קטן וקומפקטי הוא מה שעושה אותם שוביי לב ומייחד אותם כגזע המתוק ביותר (לפי דעתי).

הגזע הזה הוא בעל אופי ייחודי מאוד ושונה משאר הגזעים האחרים הקיימים בעולם, מאוד חברותיים ורגועים למגע, סקרנים מתמיד, חכמים ופיקחים מה שהופך אותם אפילו קלים יותר לאילוף, פעילים וקופצניים ובקיצור, חיית מחמד נפלאה ונוחה לגידול בייתי.
תוחלת חייהם יכולה להגיע עד ל10 שנים ואף יותר ! ועל מנת לעזור להם לממש את תוחלת חייהם במלואה יש לדאוג בקפידה לצרכיהם הן מרמת התזונה, מרחב מחייה מתאים ועד להברשת פרוותם על בסיס שבועי קבוע . 

מידע נוסף על נושאים אלו תוכלו למצוא בדפי המידע שרשמתי המוצגים גם הם באתר.

 

ארנב שמוט אוזניים - גלריה

אי נראה ארנב שמוט אוזניים ננסי ( הולנד לופ ) תוכלו למצוא בגלריה הארנבונים שלנו המציגה את הארנבונים המחכים לכם בארנביה של עדי, לפרטים עליהם השאירו פרטים בעמוד צור הקשר שלנו, ונצגינו יחזור אליכם בהקדם 

דילוג לתוכן