ארנבון ננסי הברשות

ארנבון ננסי הברשות


הברשות

ארנבונים ננסים הם בעלי חיים מאוד נקיים והם מנקים את עצמם באופן עצמאי מספר פעמים ביום אך לפעמים הם זקוקים למעט עזרה מאתנו. לפני ש"אגע" בנושא ההנשרות ובאיזה מברשת יש להשתמש חשוב לי להסביר למה זה מאוד חשוב להבריש את הארנבון שלנו, על מנת שהארנבונים שלנו יוכלו לנקות את עצמם הם משתמשים בלשון ומלקקים את גופם ממש כמו חתולים, אך  כשונה מחתולים ארנבונים לא יכולים ל"הקיא" ולהוציא את הפרווה העודפת מקיבתם מה שיכול להוביל לחסימת מעיים רצינית שהינה יכולה להוביל למוות ודבר זה מחייב ניתוח מיידי אחרת גורלו של הארנבון איננו לטובה.

אז באיזה תכיפות אצטרך להבריש את הארנבון הננסי שלי?

כמות ההברשות שארנבונך יצטרך זה תלויה בעיקר בגזעו, ארנבונים שבעלי פרווה ארוכה כמו האנגורה וראש אריה יהיה צורך לסרקם בתכיפות גבוהה יותר ואף חלקם יצרכו הברשה על בסיס יום יומי על מנת למנוע הסתבכויות בפרווה ואף לקשרים, לעומת הארנבונים בעלי סוגי הפרווה הקצרה כמו ננסים הולנדיים ורקס (ארנבונים בעלי פרווה קצרה ונעימה במיוחד) כמעט לא דורשים הברשה באופן תכוף אלא הברשה אחת פעם בשבוע תספיק. לא רק שההברשות מקנות לנו זמן איכות עם הקטנטנים שלנו אלא גם זמן טוב לוודא שהארנבון חלילה לא נדבק בפרעושים, או שלא נפצע וכמובן זמן טוב לבדוק את הציפורניים .  

הנשרות…

עם זאת, ארנבונים ננסים הולנדים ובכלל מנשירים פרווה כל השנה אבל ההנשרות הכבדות יותר יתרחשו בעיקר בזמני שינויי אקלים כמו בסתיו ובאביב והם יצטרכו להיעזר במעט עזרה עם הפרווה העודפת, שזה אומר הברשה יום יומית בזמני ההנשרה הכבדות,זמני ההנשרות יכולים לקחת שבועות ההנשרה מתחילה בדרך כלל מאזור המצח וממשיכBRASHה את דרכה בגב עד אזור הזנב,יש לדאוג להבריש תמיד בכיוון הטבעי של צמיחת השיער הטבעית של הארנבון, חשוב מאוד להימנע מלהבריש באזור העיניים, זנב, אוזניים וכפות רגליים. חוץ משימוש במברשת גם אפשרי להעביר מגבת  או ידיים לחות כדי להוציא את השיער הפזור לשיקולכם, לעיתים קרובות יהיה ניתן להסיר אחוז גדול מאוד של שיער רק על ידי ליטוף, מומלץ להוציא כבר את כל עודף הפרווה לפני שהארנבון יעשה זאת בעצמו. כמה זמן נמשכת ההנשרות העונתיות? קשה לי לענות על זה מאחר שארנבונים שונים ינשירו (החלפת פרווה)בדרכים שונות חלקם ייקח להם כמה שבועת ויש כאלו שתוך יום יומיים והעניין סגור.

אז באיזה מברשת הכי מומלץ להשתמש?

מברשת רכה יכולה לעזור מאוד בלהסיר את הפרווה הפרווה העודפת מה שכן היא פחות תתאים בעונת ההנשרות הכבדות ופה ומברשת בעלת "שיניים" צפופות יותר תהיה יעילה יותר. מברשות בעלות "שיני" גומי יכולות גם כן לעזור במשימה וגם הם עדינות ולא מושכות את הפרווה מגופם מאוד חשובים וכך לא יוכלו לפצוע את הארנבון,  המברשת מעין כדורים אשר  חשוב לזכור שלארנבונים יש עור רגיש ודק מאוד ואפילו מברשת שלא מתאימה יכולה לפצוע אותם. RABBIT3

לארנבון שלי יש אזור "קירח" זה נורמלי?

כן, ואין מה להילחץ מזה אזורים קירחים על ארנבים זה דיי נפוץ גם לארנבונים בעלי פרווה קצרה זה יכול לקרות, ויש כאלו שנהיה להם רק אזור קירח קטן, אל דאגה הפרווה תתחיל לגדול חזרה תוך שבוע שבועיים.

מה לגבי סוגי הארנבונים בעלי הפרווה הארוכה?

הסוגים הללו בהחלט מהממים ונפלאים בהסתכלות עליהם, אך דורשים תשומת לב רבה יותר מאשר לסוגים בעלי הפרווה הקצרה. יש כאלו שממליצים לגזור את פרוותם על ידי מספריים ואם זה עם מכונה אז עד אינץ' אחד או פחות. אחרת אתה עלול למצוא את עצמך נלחם עם כדורי פרווה רוב הזמן.
RABBIT!יש צורך בעזרה ממוחה: מומלץ לא לעשות זאת לבד בבית אלא לגשת לספר כלבים או אפילו לווטרינר ולבקש ממנו לעשות זאת עבורך.RABBIT!

הארנבון שלי לא רגוע ולא נותן שיסרקו אותו

קודם כל תיקחו את הארנבון לRABBIT4_NEW_MODELאזור שקט, אפשר גם בחדר האמבטיה שם החלל הינו קטן יותר וכך הארנבון לא יוכל "להעלם" מהשטח, ובעדינות תניחו אותו על הרצפה, מומלץ מאוד שתניחו אותו על שטיחון או אפילו מגבת קטנה שם יהיה לארנבון נוח יותר, ותלטפו את הארנבון תראו לו שהכל בסדר והוא בידיים טובות, ובעדינות תתחילו להבריש מאזור הראש עד לגב. אם אתם מבחינים שהארנבון שלכם נכנס לסטרס ולחוץ הפסיקו להברישו ותמשיכו מאוחר יותר. אתם יכולים להניח איזה חטיף או יירק שהוא אוהב מולו בזמן ההברשה כך יבין שההברשה למעשה מאוד מתגמלת והינה דבר חיובי עבורו וכך ליצור חוויה נעימה לשניכם.

עור הארנבון

עור מגרד, מקושקש עם קרחות הוא בדרך כל סימפטום לטפילים. או לעיתים רחוקות תגובה אלרגית לפרעושים. במקרה של פרעושים רשמתי מאמר שלם על טיפול הניתן למצואו תחת השם "פרעושים".

יש להתייעץ עם ווטרינר מומחה במרקים של פצעים פתוחים, או דלקת עור כרונית.

כל הזכויות שמורות ל-Adi’s Rabbitry©

הארנבונים שלנו

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן